پایگاه‌های اینترنتی

هم‌اکنون 5 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

نزدیکی به امام زمان(عج) با زیارت و اقامه عزا برای امام حسین علیه‌السلام

باتوجه به میزان محبت و ارادت امام عصر(عج) نسبت به امام حسین(ع)، به طور قطع در صورتی که شیعیان نیز با رفتن به زیارت امام حسین(ع) و شرکت در مراسم عزای ایشان، سعی بر ابراز مودت و محبت به مقام ایشان داشته باشند؛ مورد توجه ویژه امام زمان قرار خواهند گرفت.


1. با رفتن به زیارت و اقامه عزا برای امام حسین علیه‌السلام، چگونه می‌توان به امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف نزدیک شد؟مهر و محبت خالصانه امام زمان علیه‌السلام نسبت به امام حسین علیه‌السلام، بسیار عمیق‌تر و بالاتر از حد تصور ماست چراکه تنها معصوم است که می‌تواند شناخت واقعی و درک صحیح نسبت به کمالات و مقامات معنوی معصوم دیگر داشته باشد. بنابراین عشق و عطوفتى كه معصومين عليهم‌السّلام نسبت به يكديگر دارند، از محبت الهی برخاسته و هرگز محدود به روابط خويشاوندى نیست.(1)
به همین جهت عباراتى که از حضرت مهدى عجل‌اللّه‌تعالى‌فرجه‌الشريف در رثاى امام حسين عليه‌السّلام در زیارت ناحیه نقل شده، عمق حزن و سوگواری ایشان بر مصیبات عظیم وارده بر جد بزرگوار و خاندان عصمت را نشان می‌دهد و چنان سوزناك است كه انسان از درک آن ناتوان است. (2)
باتوجه به میزان محبت و ارادت امام عصر علیه‌السلام نسبت به جد بزرگوار خود امام حسین علیه‌السلام، به طور قطع در صورتی که شیعیان نیز با رفتن به زیارت امام حسین علیه‌السلام و شرکت در مراسم عزای ایشان، انفاق به عشق حضرت و... سعی بر ابراز مودت و محبت به مقام امام حسین علیه‌السلام داشته باشند؛ مورد توجه ویژه امام زمان علیه‌السلام قرار خواهند گرفت. امام زمان علیه‌السلام نیز مردم را به زیارت و توسل به امام حسین علیه‌السلام دعوت می‌فرمایند و در تشرفی که سید احمد رشتی موسوی به خدمت ایشان رسیده بود، بر خواندن زیارت عاشورا تأکید کرده و به او فرمودند: «شما چرا عاشورا نمى‏خوانيد؟ عاشورا! عاشورا! عاشورا!».(3)
در اینجا زیارت و توسل به امام حسین علیه‌السلام، از جهتی که عمل به سفارش امام زمان علیه‌السلام است، موجب تقرب به امام زمان علیه‌السلام خواهد شد.
بنابراین هرگونه توسل و اظهار عشق و ارادت ما به امام حسین علیه‌السلام می‌تواند ما را به امام زمان خود نزدیک‌تر کند. چنانکه سیدکریم محمودی مشهور به سید کریم پینه‌دوز بر اثر توسلات مداوم هر صبح و شام به اباعبدالله الحسین و گریه بر ایشان، به مقامی رسیده بود که حضرت مهدی علیه‌السلام هر هفته با او دیدار می‌کردند.(4)

1 . از فرات تا فرات، ج‏2، ص: 110
2. ر.ک. بحارالانوار، ج 101، ص 317- 328
3. نجم ثاقب در احوال امام غايب(عليه‌السلام)، ج‏2، ص: 714).
4. هزار و يك نكته پيرامون امام زمان(عليه السلام)، ص: 335
آخرین ویرایش
در 1396/8/18 03:46

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366