پایگاه‌های اینترنتی

هم‌اکنون 5 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

راه وحدت در کلام بزرگان

ما گرفتاری‌های زیاد داشتیم، و گرفتاری‌های زیاد هم در راه داریم. تا کنون آن قدر که عمل شده است و پیروزی بحمدالله حاصل شده است، رمز این پیروزی وحدت کلمه است.
وحدت کلمه
ما گرفتاری‌های زیاد داشتیم، و گرفتاری‌های زیاد هم در راه داریم. تا کنون آن قدر که عمل شده است و پیروزی بحمدالله حاصل شده است، رمز این پیروزی وحدت کلمه است. وحدت کلمه ایرانی‌ها ـ همه اقشار ایران ـ موجب شد که ابرقدرت‌ها را به زانو درآورد؛ آن قدرت شیطانی را رَفْض کرد. قدرت‌های بزرگ شیطانی که پشت سر او بوده‌اند، همه را رَفْض کرد، همه را کنار زد. این رمز، وحدت کلمه است. این وحدت کلمه را باید حفظ کنید؛ و با حفظ وحدت کلمه تا آخر ان‌شاءالله خواهید رفت. باید همه آقایان، همه اقشار، همه کسانی که علاقه‌مند به اسلام هستند، علاقه‌مند به مسلمین هستند، علاقه‌مند به امام زمان ـ سلام‌الله‌علیه ـ هستند باید همه در صف واحد به مبارزه ادامه دهند، در صف واحد به نهضت ادامه دهند. این نهضتِ مقدس هست، تا آن وقتی که ما به نهایت برسیم؛ به پیروزی نهایی که عبارت از رفتن همه قوای شیطانی و جانشین شدن قوای رحمانی در مملکتی که تعلق به امام دارد، تعلق به امام زمان ـ سلام‌الله‌علیه ـ دارد، تعلق به خدا دارد، تعلق به پیغمبر اسلام ـ صلی‌الله‌علیه‌وآله ـ دارد. همه با هم، هم کلمه باید بشویم تا اینکه رَفض کنیم این قوای شیطانی را؛ این قوای شیطانی که الآن دیگر در حال تزلزل هستند و حشاشه‌ای بیشتر از آنها باقی نمانده است.
-------------------------------
امام خمینی (ره)؛ 17 بهمن 1357
تکلیف چیست؟
امروز دشمنان غربى، عليه اسلام و مسلمانان، شمشير را از رو بسته‌اند. خب، اينجا تكليف مسلمان‌ها چيست؟ مسلمان‌ها بايد به عناصر قدرت خودشان برگردند؛ مسلمان‌ها بايد در درونِ خودشان عوامل اقتدار و توانائى را روزبه‌روز افزايش دهند. یکى از مهمترين عوامل اقتدار، همين اتحاد و اتفاق است. اين براى ما درس است، براى ملت‌هاى مسلمان درس است.مبادا دست‌هاى تفرقه‌افكن و مغرض و يا نادان ـ كه گاهى ضرر آدم‌هاى نادان از آدم‌هاى مغرض كمتر نيست ـ با حرف و شعار و نطقى، ايجاد اختلاف كنند. مغرض و جاهل، در نتيجه ‌ عمل یکسانند. همه ـ مخصوصاً كسانى كه زبان و حنجره شان براى گفتن و حرف زدن باز است ـ مراقب باشند با هيچ حركت و اشاره‌ای موجب اختلاف بين مردم نشوند. همه بايد وحدت را بر محور اصول انقلاب و جريان صحيح نظام اسلامى و ولايت فقيه حفظ كنند. اين، اساس قضيه است. اگر وحدتِ با انسجام و استحكامى كه تا كنون بوده است، محفوظ بماند، مطمئناً اين ملت و كشور به هدف‌هاى انقلاب خواهد رسيد.
--------------------------------------
وحدت اسلامی از نگاه رهبری، سایت khamenei.ir
آخرین ویرایش
در 1395/10/29 16:08

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366